Pozvanie na vzdelávanie podnikateľov a budúcich zakladateľov podnikania

Organizácia Initiative e. V. bude aj v roku 2013 uskutočňovať program vzdelávania pre podnikateľov a budúcich zakladateľov spoločností/firiem v strednej a vo východnej Európe.
1.1 Projektoví partneri v strednej a vo východnej Európe
Projektoví partneri sú koordinátori pre spoluprácu s organizáciou Initiative e. V. v partnerských cirkvách príslušných krajín.

1.2 Cieľ programu
Cieľom programu je prostredníctvom seminárov sprostredkovať účastníkom z východnej a strednej Európy poznatky a know-how o vedení firmy, organizácie podnikania, financovania, zákazníckych vzťahov, marketingu a iných cieľov, ako aj špecifických otázok týkajúcich sa priemyslu. Program je doplnený praxou v nemeckých firmách, seminárom o obchodnom podnikaní a dojednaním si kontaktov s členmi Iniciative, ako aj s predošlými účastníkmi tohto programu. Cieľom je vytvoriť lepšie podmienky pre budúcich zakladateľov firiem.
Ďalším cieľom praxe je budovanie a pestovanie kontaktov s cieľom vytvorenia medzinárodnej siete a budovania nových obchodných kontaktov mimo domácich trhov účastníkov.

1.3 Priebeh programu
Program pozostáva z troch častí a účastníci by sa mali zúčastniť na všetkých častiach, aby to malo očakávaný efekt:
- Definovanie osobných cieľov praxe a príprava praxe
- Prax
- Podnikateľský seminár, sieťové stretnutie, výročná schôdza Initiative

Prihlášky na prax je možné podávať po celý rok. Trvanie a termín praxe budú koordinované s kandidátom. Záverečný seminár o otázkach podnikového manažmentu a následná výročná schôdza iniciatívy sa budú konať 11. – 13. októbra 2013 vo Vroclave (Poľsko).
Účasť všetkých účastníkov na výročnej schôdzi je veľmi dôležitá, pretože prezentácia výsledkov praxe je nevyhnutnou súčasťou a pre mnohých členov Initiative je to vrcholom výročnej schôdze.

Kandidáti musia spĺňať nasledujúce podmienky:
• Sú členmi kresťanskej cirkvi
• Okrem materinského jazyka ovládajú angličtinu alebo nemčinu
• Doložia odporučenie od duchovného zo svojho cirkevného zboru
• Zaplatia poplatok 100 eur

Ďalšie informácie nájdete tu:
Projektbeschreibung 2013
Project Description 2013