Ponuka vydavateľstva Tranoscius, a. s.

Diár evanjelika 2012
Stolový evanjelický kalendár na rok 2012
Objednávky:
Tranoscius, a. s., Tranovského 1,
031 01 L. Mikuláš;
044/552 63 43, 044/552 30 70;
odbyt@tranoscius.sk
Diár evanjelika 2012

Po úspechu Diára evanjelika v predchádzajúcich dvoch rokoch prichádza Tranoscius opäť s ponukou diára. Okrem štandardných prehľadných, plánovacích, poznámkových kalendárov; diária a údajov o sviatkoch a prázdninách v SR, ale aj v Európe, ponúka dostatočný priestor na záznamy z rokovaní, poznačenie úloh či aktivít a špecificky pre učiteľov učiteľský zápisník a rozvrh hodín. Veľkou pomocou pre evanjelikov je aj kompletný adresár Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku.

Diárová časť obsahuje na začiatku každého mesiaca Slovo do mesiaca, teda krátke zamyslenie na slová z Písma. Novinkou je rubrika Z cirkevného roka, kde je každý mesiac vysvetlený pôvod či význam nejakého sviatku z toho-ktorého obdobia. Nechýba ani historický kalendár s okrúhlymi výročiami významných udalostí a osobností. Fotografie použité v diáriu pochádzajú z Namíbie.

Každý rok sa snažíme prinášať kalendár aj v lepšom grafickom prevedení a s použitím kvalitnejších materiálov. Veríme, že i v budúcom roku vám bude náš diár, ktorý zostavila Martina Kováčiková, dobrým a praktickým pomocníkom.

Cena: 4,50 €

Stolový evanjelický kalendár na rok 2012

Po stolovom kalendári na rok 2011 s fotografiami oltárnych obrazov prichádzame s Evanjelickým kalendárom 2012 s fotografiami detailov i celkov krstiteľníc, kazateľníc, oltárov, organov, fresiek, nástenných malieb z rôznych evanjelických a. v. chrámov Božích po celom Slovensku.
Stolový kalendár obsahuje mená zo slovenského i z evanjelického kalendára a sú v ňom vyznačené okrem štátnych sviatkov aj sviatky a nedele slávnostnej i bezslávnostnej časti cirkevného roka či fázy mesiaca. Navyše pri jednotlivých dňoch prvýkrát uvádzame i liturgické farby aj s vysvetlením, v akom období sa biela, čierna, zelená, fialová a červená liturgická farba používajú.

Duchovný ráz fotografickej časti sme sa tentoraz rozhodli umocniť citátmi z Písma svätého. Pri ich výbere sme sa riadili perikopami z chrámovej Agendy. Za podkladovú farbu kalendára sme tentoraz zvolili modrú – charakteristickú pre vonkajšie znaky a symboly ECAV na Slovensku.

Cena: 2,60

Kalendáre si môžete objednať na adrese: Tranoscius, a. s., Tranovského 1, 031 01 L. Mikuláš;
tel. 044/552 63 43, 044/552 30 70
alebo na e-mailovej adrese odbyt@tranoscius.sk.

Vložené 14. 10. 2011