Poďakovanie z Budapešti za oferu

Slovenský evanjelický cirkevný zbor a. v. v Budapešti srdečne ďakuje všetkým bratom a sestrám vo viere, ktorí prispeli do mimoriadnej dobrovoľnej ofery na pomoc ich cirkevnému zboru, ktorá bola vyhlásená Generálnym presbyterstvom ECAV na Slovensku na sviatok Svätej Trojice 15. júna 2014.
Sestra farárka Hilda Fabulyová-Gulácsiová vo svojom ďakovnom liste napísala:
„Sme Vám veľmi vďační za ochotu, lásku a pomoc, ktorú ste preukázali nášmu malému zboru. Veľmi pekne ďakujeme za dobrovoľnú mimoriadnu oferu vo výške 1900,13 eur. Ďakujeme aj za milodar 250 eur od cirkevných zborov Šahy a Sazdice, kde sme v lete boli v biblickom tábore s našimi deťmi. Boli sme dojatí, že sme mohli precítiť spolupatričnosť, bratsko-sesterskú lásku a ochotu. Takto môžeme vrátiť aj Maďarskej evanjelickej cirkvi a poslúži to aj v našej činnosti. Veď na konci júna sa k nám zase vlámali a odniesli medené rúry, takže v našej modlitebni nemáme kúrenie. Z Vašej ofery to môžeme dať do poriadku.
Dúfame, že táto ofera nám poslúži na riešenie hospodárskych ťažkostí, na udržanie samostatnosti nášho Slovenského cirkevného a. v. v Budapešti a záchranu dedičstva našich slovenských predkov, ako aj na zachovanie slovenskej identity a slovenského jazyka medzi Slovákmi − evanjelikmi žijúcimi v Budapešti.
Prajeme Vám aj hojné Božie požehnanie po všetkých Vašich cestách!
Budapešť 16. 9. 2014
So sesterským a krajanským pozdravom