Oznámenie o ofere na Fond vzdelávania

V zmysle uznesenia Generálneho presbyterstva ECAV na Slovensku č. GP 15/1-2012 má byť ofera do Fondu vzdelávania 2. 9. 2012 vyhlásená v oznamoch na hlavných službách Božích.
„Toto však hovorím: Kto skúpo rozsieva, skúpo bude aj žať; kto však hojne rozsieva, hojne bude aj žať. Každý (nech dá), ako si umienil v srdci, nie z neochoty alebo z prinútenia; lebo ochotného darcu miluje Boh.“ 2K 6, 7

Bratia a sestry,
Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku na svojom zasadnutí 2. 12. 2011 prijalo uznesenie o celocirkevných oferách na rok 2012. Nedeľa 2. 9. 2012 bola určená pre povinnú oferu do Fondu vzdelávania.

Fond vzdelávania bol zriadený na podporu vzdelávania v ECAV na Slovensku. Povinná ofera je jediným zdrojom príjmu Fondu vzdelávania. Zdroje tohto fondu sú určené na činnosť školského výboru, na zasadnutia a konferencie, na podporu vzdelávania ordinovaných a neordinovaných členov cirkvi, na zabezpečenie metodických pomôcok, materiálov na vzdelávanie a na financovanie metodickej činnosti.

Bratia a sestry, túto oferu Vám s prosbou o štedrosť dávame do Vašej láskavej pozornosti.

Hospodine, Ty sám nás vo svojom slove upomínaš na to, že počiatkom múdrosti je bázeň pred Tebou. Ďakujeme Ti za to, že sa smieme slobodne vzdelávať a to nie len vo veciach svetských, ale v prvom rade v tých Božích. Prosíme Ťa, aby si nám preto nedal zabudnúť aj na tých, ktorí potrebujú našu pomoc práve pri vzdelávaní. Uč nás štedrosti a ochote pomáhať druhým podľa Tvojho vzoru aj v tejto oblasti. Amen.

Vložené 23. 8. 2012