Ofera na Generálnu poporoveň

Na 28. novembra 2010, teda na 1. adventnú nedeľu, schválilo Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku druhú celocirkevnú oferu na Generálnu podporoveň ECAV.
Prvú oferu už cirkevné zbory vyzbierali v 1. nedeľu pôstnu, keďže presbyterstvo schválilo ofery na účely podporovne dvakrát do roka.

Účelom Generálnej podporovne je finančná výpomoc cirkevným zborom našej cirkvi, ktoré potrebujú peniaze na údržbu alebo rekonštrukcie svojich objektov. Cieľom založenia tejto organizácie bola myšlienka získavania peňazí na potreby cirkevných zborov cestou samofinancovania. To znamená, že cirkevné zbory už nemusia žiadať finančnú pomoc len zo zahraničia, ale vypomôžu si vlastnými zbierkami.

Žiadosti o finančnú pomoc mohli v tomto roku cirkevné zbory podať do konca júla. Rozhodne o nich výbor Generálnej podporovne na zasadnutí, ktoré sa uskutoční na jar budúceho roku. Šesťdesiat percent vyzbieranej ofery dostanú v tomto roku CZ Zlaté Moravce a Liptovská Porúbka.

Oferu pošlite na číslo účtu GBÚ: 1368756257/0200, variabilný symbol: 662014, adresa prijímateľa: GBÚ ECAV na Slovensku, Palisády 46, Bratislava.
Nezabudnite uviesť názov CZ alebo meno odosielateľa.