Medzinárodné tábory ELCA pre deti v USA

Evanjelická luteránska cirkev v Amerike (ELCA) organizuje kempy pre deti s vedúcimi z partnerských cirkví v zahraničí. Mladí ľudia tak môžu vykonávať službu v letných táboroch v USA. ELCA ponúka túto možnosť 2 záujemcom a 1 náhradníkovi z ECAV na Slovensku. Prihlášky: do 28. januára 2013.
Kedy: 22. mája 2013 – 14. augusta 2013

Základné požiadavky na záujemcov:
- vek 18 – 30 rokov (žiadne výnimky sa nebudú brať do úvahy)
- osobnostná zrelosť a flexibilita prispôsobiť sa novému prostrediu
- ochota podeliť sa o kresťanskú vieru s ostatnými
- vedieť dobre po anglicky
- nominovaný musí byť študentom alebo zamestnaným človekom
- po skončení tábora sa musí vrátiť do vlasti (nemôže si predĺžiť pobyt zo žiadnych dôvodov)

Povinnosti vedúceho v tábore ELCA:
- vedúci tábora sú povinní vykonávať službu počas 11 týždňov
- aktívne sa zúčastňovať na biblických hodinách, službách Božích, rekreačných činnostiach
- vedieť sprostredkovať deťom, mládeži i dospelým svoju kresťanskú vieru a kultúru

Zámorskí účastníci si musia uvedomiť, že táto práca je fyzicky, citovo i duchovne veľmi náročná a osobný voľný čas a súkromie sú veľmi limitované.

Program je hradený nasledovne:
- pozývajúci hradí letenku nominovanému do USA a v rámci USA a späť
- zdravotné poistenie
- 2-dňové sústredenie v Chicagu pred táborom a 4-dňové vyhodnotenie tábora a prehliadka Chicaga po tábore
- každý vedúci dostane 35 dolárov týždenne

V prípade záujmu kontaktujte Mgr. Oľgu Hederovú, tajomníčku pre zahraničie, 0918 828 031, foreign@ecav.sk, alebo pošlite svoj životopis s uvedením informácií o sebe podľa hore uvedených požiadaviek.