List všetkým cirkevným zborom ECAV na Slovensku

Vážení bratia a milé sestry,
ako sme sa dopočuli, mnohých z Vás koncom roka 2009 oslovil prostredníctvom e-mailov pán Miroslav Bitarovský, ktorý Vám ponúkal služby svojej internetovej televízie, pričom sa odvolával na súhlas predstaviteľov ECAV na Slovensku a spoluprácu s nimi. V tomto zmysle p. Bitarovský formuloval aj informáciu do Evanjelického posla spod Tatier a žiadal o jej uverejnenie. O príprave podobného projektu, ale zo strany našej cirkvi, ste sa mohli dozvedieť už v správe zo zasadnutia GP 5. 12. 2009 a v správe zo stretnutia prípravnej skupiny 8. 1. 2010, ktoré boli uverejnené v EPST aj na www.ecav.sk.

Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku v decembri 2009 schválilo zámer a odsúhlasilo zloženie pracovnej skupiny, ktorú poverilo spracovaním projektu EMP – Internetová televízia ECAV na Slovensku. Na zasadnutí 4. februára 2010 sa generálne presbyterstvo zaoberalo ďalším rozpracovaním projektu, najmä jeho technicko-ekonomickým zabezpečením. Generálne presbyterstvo sa zaoberalo aj faktom, že p. Bitarovský vystupuje v mene ECAV na Slovensku bez toho, aby mal od predsedníctva ECAV či generálneho presbyterstva súhlas na takého vystupovanie. Generálne presbyterstvo preto poverilo predsedníctvo ECAV riešiť tento problém a informovať naše cirkevné zbory o tom, že internetová televízia, ktorú ponúka p. Bitarovský, nie je oficiálnou internetovou televíziou ECAV na Slovensku.

Oficiálna internetová televízia ECAV pod pracovným názvom EMP – Internetová televízia ECAV na Slovensku bude fungovať na oficiálnej webovej stránke ECAV na Slovensku www.ecav.sk. Nebránime sa spolupráci s p. Bitarovským, ktorému sme participáciu na projekte GBÚ ponúkli už v decembri 2009, nakoľko plánujeme vytvoriť sieť spolupracovníkov našej internetovej televízie po celom Slovensku. Naším cieľom je i takouto formou sprostredkúvať veriacim ECAV na Slovensku Božie slovo, ako aj informácie zo života našej cirkvi, a to bez akýchkoľvek poplatkov, čo sa bez nášho vedomia stalo v prípade p. Bitarovského.

Bezplatne budeme na pripravovanom portále zverejňovať videonahrávky aj audionahrávky z Vašich cirkevných zborov, a tak povzbudzovať veriacich našej cirkvi vo viere v Trojjediného Pána Boha. Plánujeme vstúpiť do rokovania aj so Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom, aby sme na našej internetovej televízii mohli pre Vás reprízovať evanjelické služby Božie, ktoré tieto verejnoprávne médiá vysielajú v rámci kresťanských nedieľ. Máme v pláne uskutočňovať aj vlastné priame televízne vysielania z najvýznamnejších podujatí v našej cirkvi.

Veríme, že Internetová televízia ECAV na Slovensku umiestnená na portáli www.ecav.sk sa už čoskoro stane skutočnosťou a bude slúžiť na slávu Božiu i pre našu Evanjelickú cirkev augsburského vyznania na Slovensku, všetkým jej členom i ostatným záujemcom.

S bratským pozdravom