Leto 2015 − pozvanie z VD ECAV na Slovensku

Blíži sa koniec školského roka a s ním aj vytúžený čas na oddych. Aj keď vieme, že obdobie prázdnin je v cirkevných zboroch nabité rôznym duchovným programom, ktorý ako duchovní zabezpečujete, predsa vás chceme spoločne s členmi vašich CZ pozvať na podujatia organizované na úrovni Východného dištriktu ECAV na Slovensku.
1. DIŠTRIKTUÁLNY DEŇ VD 2015

Dištriktuálny deň VD sa uskutoční 26. júla 2015 v Ružomberku (športová hala „Koniareň“).

Téma „Posvätení v pravde“ chce povzbudiť k úprimnému hľadaniu pravdy a zápasu o ňu v dnešnom svete i uprostred cirkvi. V duchu Kristovej prosby v arcipastierskej modlitbe „Posväť ich v pravde“ chceme s láskou myslieť aj na mučeníkov pre Kristovu pravdu, najmä, keď si v tomto roku pripomíname 600. výročie smrti mučeníka Majstra Jana Husa a 70. výročie mučeníckej smrti Dietricha Bonhoeffera.

Služby Božie sa začnú o 9.30 hod. Popoludní je pre účastníkov pripravené divadelné predstavenie v podaní hercov Spišského divadla „Pevec Boží“. V divadelnej hre autor zobrazil dramatický príbeh kňaza a neskôr zostavovateľa prvého spevníka evanjelických piesní Cithara sanctorum Juraja Tranovského, ktorý sa výrazne zapísal do slovenských kultúrnych a literárnych dejín, počas jeho pôsobenia vo Valaskom Meziříčí.

2. MISIJNÉ DNI VD ECAV 2015

Tohto roku organizujeme 6. ročník podujatia Misijné dni VD ECAV, ktoré si získalo priaznivcov medzi všetkými generáciami. Z dôvodu vypovedania objednávky priestorov zo strany Akadémie ozbrojených síl v L. Mikuláši sa budú MD VD 2015 konať v novom termíne a na novom mieste oproti skôr zverejnenej informácii. Termín podujatia sa posunul na koniec augusta: 27. − 30. 8. 2015 do priestorov Hotela Sorea v Ľubovnianskych kúpeľoch.

Téma tohtoročných MD VD 2015 bude „Verný až do cieľa“. Postava starozmluvného Józuu, stojaceho s Božím ľudom v bránach zasľúbenej krajiny, bude centrom duchovnej pozornosti počas štyroch dní. Diskusné fóra, program pre deti, mladých, manželov a rodičov, športové aktivity, bazén − to všetko bude zosúladené v primeranom časovom harmonograme. Zmenou oproti minulým ročníkom bude aj preloženie futbalového turnaja o pohár dištriktuálneho biskupa VD ECAV na iný termín, ktorý bude dodatočne zverejnený.

Informácie o programe a spôsobe prihlasovania sú zverejnené na www.vychodnydistrikt.sk/dni.

Prihlásiť sa je potrebné do 30. 7. 2015 na BÚ VD ECAV v Prešove.

Vložené 21. 6. 2015