Kirchentag - výplata výpomoci seniorátom

Vďaka štedrosti partnerskej cirkvi vo Württembersku, ktorá sa v rámci programu Hoffnung für Osteuropa rozhodla podporiť naše senioráty, je v týchto dňoch prostredníctvom našich seniorských úradov vyplácaná výpomoc pri prefinancovaní dopravy na 33. nemecké evanjelické cirkevné dní 1. – 5. 6. v Drážďanoch.
Okolo 500 účastníkov zo Slovenska mohlo na vlastné oči vidieť a zažiť, ako naši nemeckí bratia organizujú jedno z najmasovejších podujatí v Nemecku. Zo Slovenska sa na „Kirchentagu“ v Nemecku zúčastnili s výnimkou Dunajsko-nitrianskeho, Hontianskeho a Gemerského seniorátu veriaci z celého Slovenska. Spevokoly Ichthys z EBF UK, Oktet z Petržalky, Le Devleskeri Khangeri z Rankoviec a Voice z Evanjelického gymnázia z Tisovca na Kirchentagu aj aktívne vystúpili a svojím spevom prispeli k spoločnej oslave Trojjediného Pána Boha. Ďalší bratia a sestry pomohli pri prezentácii našej cirkvi v stánku na Tržnici duchovných možností a veľká vďaka patrí aj našim duchovným, ktorí poslúžili v rámci slovenských služieb Božích a Večere Pánovej v Dreikönigskirche.

Veríme, že toto podujatie bude pre nás všetkých povzbudením, aby sme aj my priložili ruku k nášmu spoločnému dielu – k pripravovaným III. evanjelickým cirkevným dňom, ktoré pripravujeme u nás na Slovensku, ak Pán Boh dá, na 29. júna až 1. júla 2012 v Lučenci.

V závislosti od vzdialenosti boli jednotlivé senioráty podporené čiastkou od 700 – 1000 €. V mene všetkých účastníkov vyslovujeme poďakovanie Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku.