Humanitárna zbierka pre Japonsko

Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku ďakuje cirkevným zborom ECAV, jednotlivcom, ako aj organizáciám, ktoré prispeli na na humanitárnu zbierku na pomoc Japonsku celkovou sumou 6 881,77 €.
Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku v marci 2011 vyhlásila v duchu kresťanskej lásky a solidarity verejnú finančnú zbierku na pomoc obetiam v Japonsku na zmiernenie škôd vzniknutých následkom zemetrasení, cunami a únikom rádioaktívneho žiarenia.

Výnos zbierky prostredníctvom Ev.-luth. krajinskej cirkvi v Nemecku pošleme Ev.-luth. cirkvi v Japonsku (Japan Evangelical-Lutheran Church/ JELC) v prospech jej diakonického centra ,,Kibo no Ie“ (Dom radosti a nádeje) v Osake-Kamagasaki. Ide o diakonické zariadenie k poradenstvu a liečeniu drogovo závislých, bezdomovcov a osôb s inými problémami. V tomto centre môžu byť prijatí a zabezpečení utečenci. Spolupracovníci v stredisku zabezpečia pomocný tovar (potraviny, deky a hygienické potreby) a na mieste ho rozdajú. Okrem pomoci pri zásobovaní potravinami obyvateľstva v oblasti katastrofy v Sendai bude potrebná pomoc pri znovuvybudovaní postihnutých domov.

Ešte raz vám chceme vysloviť vďačnosť, že ste prispeli k zmierneniu núdze v Japonsku po zemetrasení. Veď nikdy nevieme, kedy budeme na pomoc odkázaní my. Biblické slovo ,,Jedni druhých bremená znášajte a tak naplníte zákon Kristov.“ (Gal 6, 2) nám dáva celosvetový popud tieto bremená niesť spolu, a tak praktizovať zákon lásky. Veď sme tu aj pre iných, pre bratov a sestry vo viere na celom svete.