Hoffnung für Osteuropa má nové pravidlá

Ako sme už informovali v správe zo zasadnutia generálneho presbyterstva, ktoré sa konalo 12. 10. 2012 v Prešove, prerozdeľovací výbor Hoffnung für Osteuropa rozhodol o zmene pravidiel a o nových zásadách pri poskytovaní pomoci, ktoré by sa mali začať uplatňovať už od 1. 1. 2013.
Keďže schvaľovací proces nových projektov na budúci rok už beží a viacerí žiadatelia majú svoje projekty už pripravené a v rôznych stupňoch schválené, je potrebné aby, pokiaľ ešte je čas, znovu prekontrolovali a v prípade potreby upravili zadanie projektu tak, aby čo najlepšie vyhovovalo novým kritériám, ktoré bude už aj generálne presbyterstvo a najmä prerozdeľovací výbor vo Württembersku zohľadňovať pri posudzovaní predložených projektov.
Generálne presbyterstvo v tejto súvislosti prijalo uznesenie, ktorým vyslovuje poďakovanie generálneho presbyterstva vedeniu Diakonisches Werk der Evangelischen Kirche in Württemberg e. V. za doterajšiu pomoc našej cirkvi a ukladá oprávneným žiadateľom pri predkladaní a dištriktuálnym a seniorálnym presbyterstvám pri posudzovaní projektov na rok 2013 zohľadňovať zaslané informácie.
Generálne presbyterstvo ďalej uložilo generálnemu hospodárskemu výboru novelizovať Zásady schvaľovania žiadosti o podporu projektov zo zahraničia (publikované v ZbCPP 3/2009 ako Oznámenie 9/2009) v termíne do najbližšieho zasadnutia GP 7. 12. 2012.

Upozorňujeme, že termín 15. december 2012 pre predloženie projektov na budúci rok na generálny biskupský úrad zostáva v platnosti.

Nové zásady Vložené 31. 10. 2012