Evanjelické služby Božie z Brezna 20. 11.

V nedeľu 20. 11. 2016 o 10.00 hod. RTVS − Slovenská televízia na Dvojke odvysiela priamy prenos zo služieb Božích z Ev. a. v. chrámu Božieho v Brezne. Kázať bude generálny biskup Miloš Klátik. Spievať sa budú piesne z ES č. 477, 264, 696, 275, A 66 a 263.
Celocirkevná spomienka na evanjelického farára a superintendenta Karola Kuzmányho sa uskutoční pri príležitosti 210. výročia jeho narodenia a 150. výročia jeho úmrtia.

Do programu služieb Božích prispeje Spevácky zbor mesta Brezno a Klarinetové trio.

Po skončení služieb Božích bude nasledovať pietna spomienka pri pamätnej tabuli Karola Kuzmányho. Po nej je pripravený bohatý kultúrny program venovaný osobnosti Karola Kuzmányho, ktorý bol nielen významnou osobnosťou našej cirkvi, ale aj známym spisovateľom, novinárom a prvým podpredsedom Matice slovenskej.