Ekumenický dobrovoľnícky a študijný program v zahraničí

V spolupráci s organizáciou Evangelische Mission in Solidarität (EMS) z Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku ponúkame záujemcom možnosť zúčastniť sa na týchto pobytoch:
EKUMENICKÝ DOBROVOĽNÍCKY PROGRAM

Výmena sever – juh:
Na dobrovoľníckom programe sa môžu zúčastniť záujemcovia vo veku 18 – 28 rokov v krajinách Južná Afrika, Ghana, Kamerun, India, Japonsko, Južná Kórea, Indonézia, Malajzia, Bolívia, Jordánska a Libanon.
Dobrovoľníci pracujú v materských školách, základných školách, v zariadeniach pre ľudí s postihnutím, nemocniciach, detských domovoch a ďalších partnerských inštitúciách. Dĺžka pobytu je 6 až 12 mesiacov (odchod zväčša v auguste alebo v septembri). Pred odchodom je potrebné zúčastniť sa na povinnom prípravnom seminári.

ŠTUDIJNÉ PROGRAMY

Štúdium v Japonsku:
EMS ponúka študijný pobyt na NCC Center for the Study of Japanese Religions, kde môžu študenti viac spoznávať miestny interreligiózny a interkultúrny dialóg. Študijný program v angličtine trvá 6 až 12 mesiacov.

Štúdium v Libanone:
Študijný program „Štúdium na Strednom východe“ dáva možnosť študovať na Near East School of Theology v Bejrúte v Libanone. Študenti teológie počas ročného pobytu spoznávajú cirkvi na Blízkom východe v ich islamskom kontexte.

Viac informácií:
www.ems-online.org alebo na zahraničnom oddelení GBÚ ECAV na Slovensku: Mgr. Samuel Miško, ausland(at)ecav.sk, 0918 828 012

Vložené 4. 11. 2015