DOBROVOĽNÁ OFERA NA SRBSKO - vyhlásenie

Predsedníctvo Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku a Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku vyhlasujú dobrovoľnú oferu na pomoc občanom Srbska, najmä slovenským krajanom a evanjelickým cirkevným zborom postihnutých ničivými povodňami.
V duchu kresťanskej lásky a solidarity sa obraciame na jednotlivcov a cirkevné zbory ECAV s prosbou o podporu.

Vaše finančné dary prijímame na účet: 584759183/7500
Variabilný symbol: 373030
Peňažný ústav: ČSOB, a. s., Bratislava
Poštová adresa: Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku, P. O. Box 82, 814 99 Bratislava

Vyzbierané finančné prostriedky budú poskytnuté Slovenskej evanjelickej a. v cirkvi v Srbsku, ktorá nás bude informovať o ich rozdelení jednotlivým cirkevným zborom či jednotlivcom na zmiernenie škôd spôsobených záplavami.

Okrem toho Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku poskytne aj materiálnu pomoc v spolupráci so štátnymi a humanitárnymi organizáciami.

Za Vašu pomoc a podporu v mene postihnutých srdečne ďakujeme.

V Bratislave 21. mája 2014

Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku, v. r.
Imrich Lukáč, generálny dozorca ECAV na Slovensku, v. r.
Ján Huba, riaditeľ Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku, v. r.

Vložené 22.5. 2014