Deň mieru 22. mája 2011

Oznam od generálneho tajomníka Ekumenickej rady cirkví v Ženeve Dr. Olava Fykseho Tveita
Od 17. do 25. mája 2011 sa v Kingstone na Jamajke bude konať medzinárodné ekumenické mierové zhromaždenie (IÖFK), ktoré sa bude niesť v úsilí a v prosbe za spravodlivosť, za pokoj a mier. Preto by som Vás chcel poprosiť, aby ste podľa možností a uváženia podporili túto myšlienku v rámci služieb Božích v nedeľu 22. mája 2011.

V nedeľu 22. mája 2011 budú mať konferencie v rámci programu Karibská cirkevná konferencia a Jamajská cirkevná rada. Plánujú uskutočniť početné aktivity s tematikou mieru pre 1000 účastníkov v Kingstone a okolí.

Spoločná modlitba a spoločná snaha o spravodlivosť a mier na svete nás zbližuje aj ako cirkvi v rámci ekumenického hnutia v duchu slov: „Sláva na výsostiach Pánu Bohu a na zemi pokoj ľuďom dobrej vôle!“ Vložené 9. 5. 2011