Chlieb na cestu II

Po vydaní prvej zbierky rodinných pobožností, ktorá si v evanjelických rodinách našla svoje miesto, sa VMV ECAV rozhodol pre vydanie ďalšej zbierky. Z kázňových príspevkov kňazov ECAV na Slovensku ju zostavili Peter Mihoč a Štefan Kiss.
Zbierka bola pripravovaná v nádeji, že obsahovo poslúži k budovaniu duchovného života uprostred evanjelických rodín. Veríme, že aj druhé vydanie prinesie požehnané ovocie, nakoľko domáce pobožnosti boli evanjelikom vlastné.

Peter Mihoč o knižnej zbierke rodinných pobožností hovorí: „Kniha vznikla ako odpoveď na dlhodobú potrebu obnovy rodinnej pobožnosti, ktorá evanjelickým rodinám bola identicky vlastná. Chce prinášať pravi¬delný pokrm, duchovný chlieb, ktorý nakvasil z mnohých zrniek viery tých, ktorí na ceste života našli Chlieb z neba. Názov zbierky je odvodený od latinského slova „Viaticum“, čo v preklade znamená „chlieb na cestu“. V čase veľkého prenasledovania prvotnej cirkvi bol posvätený chlieb pos¬ledným zdrojom sily a duchovného napl¬nenia na ceste mučeníckej smrti. Na tejto ceste aj my stojíme ako jednotlivci, rodiny, cirkev. Boh nás nenecháva podvyživených, On nás túži sýtiť chlebom života. Len k tomu je potrebná vystretá ruka, do ktorej On vkladá kúsok seba.”

V úvode knihy nájdete poriadok domácej pobožnosti, ďalej texty a kázne ku každej príležitosti. Veríme, že táto zbierka svojimi podnetmi prispeje k tomu, aby ste vo svojom domácom prostredí a v každodennom živote intenzívne prežili Božiu blízkosť. Nech chvíle rodinných pobožností sú časom prichádzania, aby sme boli naplnení. Nech Chlieb z neba, sa nám stane chlebom na našej životnej ceste.
Zbierku rodinných pobožností Chlieb na cestu II vydal Vnútromisijný výbor ECAV na Slovensku. Za 5 eur ju môžete dostať na Biskupskom úrade VD ECAV v Prešove alebo na GBÚ ECAV v Bratislave.

Bližšie informácie: 0918 828 312, misia@vychodnydistrikt.skcav.sk, alebo 0918 828 010, misia@ecav.sk. Vnútromisijný výbor ECAV na Slovensku