Čítajte EPST č. 18 – 2010

Reštrukturalizácia cirkvi, jej východiská, zámery a objasnenie jej potreby sú témou 18. čísla Evanjelického posla spod Tatier. Nájdete tu aj články venované matkám, a to pri príležitosti blížiaceho sa Dňa matiek. Farár zo Sliezskej cirkvi evanjelickej v Třinci M. Klus uvažuje o budúcnosti dieťaťa, ktorá je podľa neho dielom matky.
Na spravodajských stranách mapujeme najdôležitejšie udalosti – medzi nimi Valné zhromaždenie Združenia evanjelických duchovných. Otvárame aj rubriku k blížiacim sa oslavám 400. výročia Žilinskej synody. Nechýba ani správa z rokovania generálneho presbyterstva.

EPST sa stal mediálnym partnerom zaujímavej výstavy Ars liturgica.Zlatníctvo v službách liturgie, ktorú čoskoro otvoria na Bratislavskom hrade. Jej témou je zlatníctvo v službách liturgie. Bližšie informácie sa môžete dozvedieť v rozhovore s jej autorkami na strane 10.

Pre všetky mamy, ale nielen pre ne, je určené svedectvo o živote Anny Gerhardtovej, ktoré prinášame na 16. strane.