Z vysielania RTVS - SRo 5. a 7. 7.

5. 7. 2013 o 10.00 - Rádio Regina - Priamy prenos zo slávnostných služieb Božích na Branči
5. 7. 2013 o 7.00 - Rádio Devín - Bože, čo´s ráčil - pásmo o Cyrilovi a Metodovi
7. 7. 2013 o 21.05 - Rádio Slovensko - Cesty. Magazín Pavla Gabriša

Pásmo o Cyrilovi a Metodovi 5. 7.
Pásmo Mariany Komorovej Bože, čo´s ráčil pri príležitosti 1150. výročia príchodu vierozvestcov Cyrila a Metoda na naše územie.
Načítali Dagmar Mozolová a Štefan Bučko. Hudobná dramaturgia Miroslav Nemec. Zvuková spolupráca Táňa Horváthová. Dramaturgia a jazyková úprava Dagmar Mozolová.

7. 7. 2013 o 21.05 - Cesty. Magazín Pavla Gabriša
Z obsahu: Posviacka obnovenej modlitebne v Malej Mači (23.6.2013), Spomienka na Doc. Jána Greša pri jeho nedožitej osemdesiatke (spomienka bola 23.6.2013 v Novom kostole v Bratislave), Okienko do cirkevných zborov: Aktivity Evanj. a.v. Cirk. zboru v Komárne vrátane denného stacionára Zborovej diakonie. Odkaz sv. Konštantína-Cyrila a Metoda historicky aj v praktickom živote. Druhá časť rozhovoru s Prof. Igorom Kiššom o tom, prečo Metoda väznili v Reichenau, rozdiel slov "slovenský" a "sloviensky", pramene k bádaniu o solúnskych bratoch, solúnska misia v povedomí evanjelikov u nás.