Výzva generálneho tajomníka I. Noka

Generálny tajomník Ishmael Noko po živelných pohromách, ktoré postihli Chile, pobrežie Japonska a predtým Haiti, oslovil listom členské cirkvi Svetového luteránskeho zväzu so žiadosťou o pomoc.
Ishmael Noko prosí členské cirkvi SLZ, aby ako spoločenstvo v Kristovi prejavili súcit s ľuďmi, ktorí utrpeli nešťastie a aby sme im pomáhali. Vyzýva k diakonickej pomoci a podpore, poradenstvu a poskytnutiu strechy nad hlavou pre tých, ktorí boli postihnutí zemetrasením.
Generálny tajomník I. Noko v závere listu povzbudzuje všetkých členov SLZ, aby sa spojili v modlitbách a podporili Haiti a Chile:
„Apelujem na členské cirkvi SLZ, aby vyjadrili svoju podporu a pomoc v pastierskych listoch luteránskym cirkvám a ekumenickým partnerom v Chile a Haiti, ako aj finančnými príspevkami.
Modlím sa, aby sa všetci kresťania spojili v jednote, aby vniesli svetlo Kristovo do temnoty rúcajúcich sa budov a zničených ľudských životov a aby sme vybudovali opäť nádej na lepšiu budúcnosť v tejto otrasenej prítomnosti."

Veriaci ECAV na Slovensku prispeli na pomoc Haiti sumou už vyše 37 000 eur a do zbierky, ktorú vyhlásilo Predsedníctvo, Zbor biskupov, ako aj Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku, ešte stále pribúdajú ďalšie milodary. Vyzbierané peniaze sú určené na nákup liekov a potravín pre obyvateľov Haiti a boli odoslané na účet partnerskej cirkvi v Nemecku, ktorá sa na pomoci Haiti zúčastňuje viacerými formami konkrétnej pomoci.