Výstava Od narodenia po hrob

Výstava  Od narodenia po hrob

Výstavu historických a kultúrnych pamiatok CZ ECAV Liptovský Mikuláš pod názvom "Od narodenia po hrob" si môžete pozrieť vo Výstavnej sieni Múzea Janka Kráľa, Námestie osloboditeľov 31 v Liptovskom Mikuláši do 27. novembra 2010.
Výstavu pripravilo mesto Liptovský Mikuláš, Múzeum Janka Kráľa a CZ ECAV Liptovský Mikuláš. Vstupné: 0,50 €.
"Cieľom výstavy je prezentovať vzácne cirkevné pamiatky, pripomenúť si históriu cirkevného zboru, ktorý písal bohaté dejiny nielen cirkvi, ale aj národa," prezradila Daniela Fiačanová, kurátorka výstavy.
Návštevníci výstavy majú možnosť zoznámiť sa s bohoslužobným rúchom kňazov a diakonís, s kostolným rúchom evanjelických chrámov či cirkevnými textíliami.

"Tie sú na výstave najvzácnejšie. Prestieradlá vyšívané so zlatými a striebornými niťami bývali mimoriadne vzácne a hodnotné dary pre cirkevný zbor," vysvetlila Daniela Fiačanová.

Na výstave má verejnosť možnosť zoznámiť sa aj s bohoslužobnými výkonmi, cirkevnými zvykmi a vzácnymi rukopisnými zápisnicami, napríklad s Kalinkovou vizitáciou z roku 1647.

Zdroj: sme.sk, 14. 10. 2010