Vyšlo letné dvojčíslo Cirkevných listov

Prázdniny ako príležitosť osloviť evanjeliom mladých – to je téma, ktorú si všíma letné dvojčíslo Cirkevných listov č. 7 − 8/2012. Prináša biblické zamyslenie o službe mladých nad textom Jer 1, 1 − 10 a rozhovor o misijných možnostiach letných táborov.
V tematickej štúdii si všíma špecifiká práce s mládežou v letnom období a v reflexii približuje minulosť i súčasnosť letného festivalu mladých SEMFEST.

Druhá časť čísla prináša dve štúdie v súvislosti s blížiacim sa 1150. výročím príchodu vierozvestcov Cyrila a Metoda, ktoré si pripomenieme v roku 2013, ako aj pohľad na niektoré zaujímavé aspekty takých postáv, ako boli Andrej Sládkovič či Ľudmila Podjavorinská. Popri nich si všíma aj dve postavy súčasnej evanjelickej teológie: Karla Schwarza a Petra Gažíka. V krátkej reflexii sa venuje aj postaveniu dekalógu v dnešnej dobe a prináša ešte jeden pohľad na publikáciu „Cestou viery“. Záver dvojčísla je venovaný výzve na diskusiu o budúcnosti ECAV.