Vyšli nové čísla EPST a CL

Evanjelický posol spod Tatier č. 11 je venovaný Mesiacu knihy a téme, ako vzniká kniha a aká je jej cesta od rukopisu až po výsledok, ktorý dostáva čitateľ.
Cirkevné listy č. 3: Ohrozuje nás tolerancia alebo intolerancia? − to je téma, ktorú si všíma marcové číslo Cirkevných listov.
Evanjelický posol spod Tatier č. 11
Marec sa už tradične spája s prívlastkom Mesiac knihy. O tom, ako vzniká kniha a aká je jej cesta od rukopisu až po výsledok, ktorý sa dostáva do rúk čitateľa, hovorí najnovšieho číslo Evanjelického posla spod Tatier.
V ankete zamestnanci Tranoscia prezradili, aká kniha ich v poslednej dobe zaujala. Knižnej produkcii je venovaný i rozhovor s riaditeľom vydavateľstva Tranoscius Ľubomírom Turčanom, ktorý odpovedá aj na otázku, čo musia urobiť autori, ktorí chcú v tomto vydavateľstve vydať svoju knihu. Na to, aké knihy čítajú známe evanjelické osobnosti, odpovedá anketa na strane 8.
Strany Do srdca a mysle ponúkajú pozastavenie sa a zamyslenie nad otázkami hriechu, tolerancie i entuziazmu.
Na spravodajskej dvojstrane sa dozviete, o čom rokovali biskupi a seniori so zástupcami Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a nájdete tam i pozvanie na IV. evanjelické cirkevné dni s programom pre mladých.
V čísle predstavujeme aj Cirkevný zbor ECAV Iliašovce v Tatranskom senioráte, ktorý bude už túto nedeľu dejiskom rozhlasového prenosu zo služieb Božích.

Cirkevné listy č. 3
Biblické zamyslenie Moniky Zavišovej je venované hraniciam tolerancie u Boha a u človeka. Rozhovor so sociologičkou Zuzanou Kusou poukazuje na stratu súvislostí medzi vierou a solidaritou. Štúdia Mareka Neštinu sa venuje filozofickým aspektom náboženskej tolerancie. Štúdia Michala Zajdena si všíma vzťahy medzi predstaviteľmi evanjelickej a katolíckej cirkvi počas vojnového Slovenského štátu a reflexia Romana Porubäna približuje fenomén holokaustu v minulosti a dnes. V pravidelnej rubrike Z ARCHÍVU nájdu čitatelia pohľad Dr. Michala Slávika na úlohu evanjelikov v procese s Tukom.
Cirkevné listy žiadajte na vašom farskom úrade, v predajniach Tranoscia alebo si ich predplaťte na predplatne@tranoscius.sk.