Vyšli nové čísla EPST a Cirkevných listov

Konfirmácia je chvíľou vyznania viery, momentom, ktorým sa človek stáva dospelým v spoločenstve cirkevného zboru. Je však aj určitou križovatkou, ktorá mladých ľudí vedie ďalej na ceste viery alebo kamsi „dostratena“. A práve o tom hovorí téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier č. 19.
V ankete sa dočítate aj o tom, ako konfirmáciu vnímajú samotní mladí ľudia, ktorí ju už absolvovali alebo na ktorých čaká v najbližších dňoch.

Na duchovných stranách sa v Okienku pre chorých hovorí o tom, že Pán Boh človeka nikdy neopustí a v rubrike Výklad Písma svätého zas zaznieva upozornenie, že do Božieho odpočinku nepôjdu všetci.

V spravodajstve nájdete informácie o valnom zhromaždení Tranoscia a III. školskej konferencii. Historická strana prináša článok o galejníkovi Jánovi Simonidesovi i pripomienku 80. výročia Domova bielych hláv.

Deviata strana je venovaná Dňu matiek a číslo uzatvára pohľad na ocenenia, ktoré Tranoscius udelil pri 115. výročí svojho založenia.

Vyšlo nové číslo Cirkevných listov (5/2013)

Mystické zážitky - čo s nimi, evanjelici? - to je téma, ktorú si všíma májové číslo Cirkevných listov.
Biblické zamyslenie je venované videniam Petra a Kornélia.
V rozhovore hodnotíme úskalia a požehnania mystiky.
Prvá štúdia predstavuje apoštola Pavla ako mystika.
Druhá štúdia mapuje miesto mystiky v dnešnej evanjelickej cirkvi na Slovensku.
V reflexii si všímame zložitý vzťah protestantizmu a mystiky.
Priestor venujeme aj reflexii k výročiu príchodu vierozvestcov Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu a prinášame recenziu publikácie: Paradigma osobnosti kresťanského učiteľa v minulosti a dnes.
V rubrike Z ARCHÍVU nájdu čitatelia úryvok z listu evanjelického farára svojmu žiakovi z roku 1945.