Vyšli Cirkevné listy č. 9 - 2012

Cirkevné školy v zápase o dušu dieťaťa – to je téma, ktorú si všíma septembrové číslo Cirkevných listov. Prináša biblické zamyslenie o postavách detí v Biblii a dva rozhovory o prínose a možnostiach evanjelických cirkevných škôl.
V tematickej štúdii si CL všímajú udalosti spred 65 rokmi, keď sa uskutočnila výmena obyvateľstva medzi Maďarskom a vtedajším Československom. Téme sa venuje aj kritická osobná reflexia jedného z potomkov slovenských prisťahovalcov z Maďarska.

V recenzii si všímame novú knihu Albína Masarika Aby smútili s nádejou: Vybrané aspekty pohrebných kázní. Ďalším príspevkom je recenzia novej opery Víťazoslava Kubičku Jakub Kray.

V rubrike Z archívu si môžete prečítať pohľad redaktora CL z r. 1915 na problematiku cirkevných škôl tej doby.