Vychovávať k mieru

8. základný kurz výchovy k mieru – prevencia násilia a spôsoby spracovania konfliktov od apríla 2010 do mája 2011 v Nemecku pre 2 záujemcov z našej cirkvi
Kurz organizuje pracovná skupina „Friedensarbeit“ v Ev. cirkvi v Sasku a Ev. cirkev v strednom Nemecku, ktorá hradí náklady spojené s kurzom. Účastníci sa budú stretávať v určitých časových intervaloch od štvrtka do soboty v čase od apríla 2010 do mája 2011 na rôznych miestach v Nemecku.

Cieľom kurzu je reagovať na aktuálne konflikty a konfrontácie s násilím v našej spoločnosti a hľadať cesty a prostriedky, ako riešiť tieto problémy, ako pomôcť mužom, ženám či mládeži vyrovnať sa s násilím vo svojom okolí a eliminovať ho. Absolventi kurzu získajú certifikát.

Viac informácií je na www.grundkurs-friedenserziehung.de.

Záujemcovia, prihláste sa písomne na adrese GBÚ ECAV na Slovensku alebo e-mailom na adrese ausland@ecav.sk do 20. 2. 2010.