Uzavretie dobrovoľnej ofery na pomoc postihnutým na Haiti

Bratia a sestry v Kristovi, oznamujeme Vám, že ku dňu 23. februára 2010 sme uzavreli dobrovoľnú oferu (zbierku) na pomoc postihnutým na Haiti, do ktorej veriaci ECAV na Slovensku prispeli sumou 32 173,70 eur.
Zbierku bola uzavretá neskôr, ako sme pôvodne avizovali, nakoľko ešte aj počas minulého týždňa prichádzali na účet, vytvorený na uvedený účel, finančné prostriedky z cirkevných zborov ECAV na Slovensku.

V mene Predsedníctva a Zboru biskupov ECAV na Slovensku, ako aj Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku vyjadrujem úprimné poďakovanie všetkým veľkorysým darcom. Vaša štedrosť je o to vzácnejšia, že tak urobili v čase, keď aj naša krajina je postihnutá následkami hospodárskej krízy, čo je najväčším svedectvom kresťanskej lásky v duchu evanjelia nášho Pána Ježiša Krista: Jedni druhých bremená znášajte, a tak naplníte zákon Kristov. (G 6, 2)

ECAV na Slovensku v spolupráci s Evanjelickou diakoniou ECAV na Slovensku chcú čo najefektívnejšie prispieť na pomoc postihnutým. Preto sme sa rozhodli vyzbieranú sumu použiť v spolupráci s evanjelickými krajinskými cirkvami v Nemecku, ktoré sa na pomoci Haiti zúčastňujú viacerými formami konkrétnej pomoci a je v nich záruka, že finančné prostriedky použijú na uvedený účel, o čom Vás budeme ďalej informovať. Veríme, že vyzbierané prostriedky pomôžu ľuďom na Haiti aspoň trochu zmierniť ťažké následky zemetrasenia, ktoré ich postihlo.

V prípade, že na účet ECAV na Slovensku č. 368756257/0200, variabilný symbol 662018, ešte budú doručené ďalšie finančné prostriedky, sprostredkujeme ich na pomoc postihnutým rovnakou cestou, ako je uvedené vyššie.