Svetový týždeň modlitieb

Tohtoročný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov sa bude konať v dňoch 18. – 25. januára 2012. V nedeľu 22. januára o 10.00 hod. sa uskutočnia ekumenické služby Božie v Trebišove, ktoré bude v priamom prenose vysielať Slovenská televízia.
Ide o spoločnú iniciatívu Svetovej rady cirkví a Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov. Počas tohto týždňa sa každý večer budú konať spoločné modlitebné stretnutia v kostoloch a modlitebniach jednotlivých cirkví.

Tohtoročná hlavná téma modlitebného týždňa je „Premenení Ježišom Kristom“„Všetci sa premeníme ... víťazstvom v našom Pánovi Ježišovi Kristovi“ (1Kor 15, 51 – 58).

Materiál k Týždňu modlitieb zostavila pracovná skupina, ktorú tvorili predstavitelia cirkvi rímskokatolíckej, pravoslávnej, starokatolíckej a protestantských cirkví pôsobiacich v Poľsku.