Spomienka na biskupa J. Filu a koncert Chorus Comenianus v Košiciach

Viacerými spomienkovými podujatiami si 17. a 18. 12. 2011 v týchto dňoch pripomínajú košickí evanjelici 90. výročie narodenia Júliusa Filu st., emeritného biskupa VD ECAV, dlhoročného košického zborového farára, jedného zo zakladateľov Ekumenického spoločenstva cirkví v meste Košice, laureáta ceny mesta Košice, významného teológa, pedagóga, filozofa, novinára, a spisovateľa.
Počas štvrtej adventnej nedele 18. 12. 2011 o 9.30 hod. sa uskutočnia slávnostné služby Božie v Ev. a. v. kostole na Mlynskej ulici. Košickí evanjelici si 90. výročie narodenia významnej osobnosti ECAV pripomenú aj pietnou spomienkou pri hrobe J. Filu st. na cintoríne v Liptovskom Jáne 17. 12. 2011.

Štvrtá adventná nedeľa je o 17.00 hod. v Ev. a. v. kostole na Mlynskej ulici aj termínom už tradičného vianočného koncertu medzinárodne známeho študentského spevokolu Chorus Comenianus, ktorý je laureátom Ceny mesta Košice a od roku 1996 pôsobí pri Evanjelickom gymnáziu J. A. Komenského v Košiciach

V nedeľu predpoludním vyvrcholí v Cirkevnom zbore ECAV Košice-Terasa i program adventného minifestivalu vianočnou prezentáciou detí z Evanjelickej materskej školy z Muškátovej ulice. V programe minifestivalu bola aj výstava darčekov s vianočnými motívmi. Evanjelici zo západných častí mesta Košice už tradične pripravili aj darčeky pod stromček pre deti z detských domovov v spolupráci s občianskym združením Otcovo srdce.