Prezentácia Historického atlasu ECAV

Pozývame vás na slávnostnú prezentáciu publikácie Historický atlas Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v utorok 29. 11. 2011 o 16.00 hod. na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave, Prezentačné centrum Amos, pavilón B1.
Po uvedení tejto publikácie na slávnostných službách Božích v Istebnom k sviatku Pamiatky reformácie a na Bibliotéke 2011 sa jej prezentácia tentoraz bude konať na pôde Prírodovedeckej fakulty UK, kde pracoval autorský tím pod vedením doc. Dagmar Kusendovej, CSc., a to za účasti všetkých, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na vzniku tejto publikácie.

Na prezentácii sa zúčastní aj generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik, dekan Prírodovedeckej fakulty UK Milan Trizna a dekan Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK Ľubomír Batka a ďalší významní hostia.

Historický atlas Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku pripravil kolektív 13 odborníkov z Prírodovedeckej a Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského, zo Slovenskej akadémie vied a z ďalších inštitúcií. Vydalo ho vydavateľstvo Tranoscius, a. s., v Liptovskom Mikuláši v spolupráci s ECAV na Slovensku.

Publikácia podáva históriu evanjelickej cirkvi a. v. netradičným spôsobom – prostredníctvom 112 máp, ktoré sú rozčlenené do 6 kapitol podľa základných etáp dejín evanjelickej cirkvi. Každej kapitole predchádza úvodný text, ktorý približuje konkrétne historické obdobie, dôležité udalosti a súvislosti.

Historický atlas Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku svojím historickým zameraním a hĺbkou spracovanej problematiky je na Slovensku prvým a zrejme aj vo svete jedným z prvých historických atlasov zameraných len na jednu cirkev. Onedlho vyjde aj v maďarčine a nemčine.

V programe vystúpi spevokol Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK Ichthys. Tešíme sa na vašu účasť!