Prečítajte si v EPST č. 6

Je každý kresťan kňazom? Čo vlastne znamená pojem všeobecné kňazstvo? Túto zaujímavú tému vám prináša najnovšie číslo týždenníka Evanjelický posol spod Tatier. V rozhovore s predsedom Vieroučného výboru ECAV sa dozviete, ako majú všeobecné kňazstvo chápať evanjelici a či môže každý kresťan plniť všetky úkony kňaza.
V rubrike Učenie o Krste svätom tentoraz prinášame pohľad na prax v bratskej a evanjelickej metodistickej cirkvi.
Spravodajstvo monitoruje aj stretnutie cirkví s ministrom kultúry, na ktorom sa opätovne otvorila otázka financovania prostredníctvom asignačného modelu.
V rozhovore sme vyspovedali Jána Baduru, vedúceho knižnice na EBF UK, ktorý hodnotí záujem o čítanie kníh, ale aj úlohu knižnice.
Nahliadli sme aj do života evanjelikov na Dolnej zemi.