Prečítajte si v EPST č. 48

Ten, kto má cirkev v rukách, je Ježiš Kristus, nie my. Tak znie názov témy tohto čísla Evanjelického posla spod Tatier, ktorá sa zaoberá nedávnou Teologickou konferenciou v Piešťanoch. Dozviete sa, ako ju hodnotia účastníci a čo si o ústrednej téme Misia a charizmatické hnutia myslí generálny biskup M. Klátik.
Duchovné strany sú tentoraz plné zamyslení nad adventným časom. Igor Kišš sa v cykle o Krste svätom venuje rôznym chápaniam sviatostí so zameraním na učenie o krste v evanjelickej a rímskokatolíckej cirkvi.

Na stranách spravodajstvo monitorujeme pastorálne konferencie oboch dištriktov a spolu s Norou Baráthovou sa zamýšľame nad adventnými očakávaniami.

Pokračujeme aj v rozbore témy Skupinkový zbor, pričom tentoraz sme zaostrili na metodizmus a Hnutie neskorého dažďa. V rozhovore spovedáme profesora Richarda Cartera, ktorý otvorene hovorí o veciach viery. Pre priaznivcov histórie sme pripravili pokračovanie článku o podstate Tolerančného patentu.

Tohtotýždňový Posol prináša aj bonus – štvorstranovú prílohu s knižnou ponukou Tranoscia. Nájdete v nej množstvo titulov, vrátane noviniek, ktoré vychádzajú v týchto dňoch.