Prečítajte si v EPST č. 45

História vzácneho turzovského oltára, ktorý sa nachádza v Božom chráme v Necpaloch, siaha štyristo rokov do minulosti. Pri príležitosti tohto jubilea jej venujeme aj tému najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Na duchovných stranách sa po cykle o Večeri Pánovej venujeme v novom seriáli Krstu svätému. Pokračujeme aj v heslách z Lexikónu reformácie či zaujímavých príbehoch.

Na spravodajskej dvojstrane sa dozviete aj o tom, že ďalšie cirkevné osobnosti prevzali Cenu L. Stöckela za svoj prínos pre ECAV. Prostredníctvom okienka do cirkevných zborov môžete nahliadnuť do informácií o tom, aké zmeny nastali v pôsobiskách evanjelických farárov za posledné mesiace.

Ďalší nový seriál má názov Nové kresťanské hnutia. Tento týždeň v ňom otvárame tému skupinkového zboru.

Adrián Kacian z Centra kresťanského vzdelávania v Martine zas v rozhovore približuje vznik Katedry náboženských štúdií na Žilinskej univerzite.

Spoločne s Evanjelickou diakoniou ECAV sa pozrieme na oslavy jej 20. výročia.