Prečítajte si v EPST č. 36

Rodina a deti sú súčasťou veľkého spoločenstva – cirkvi. Týmito slovami uviedla autorka Kristína Vargovčáková svoju homíliu, ktorá otvára 36. tohtoročné číslo Evanjelického posla spod Tatier.
* Na duchovných stranách prinášame ďalšiu časť výkladu Listu Galatským. Tentoraz sa v nej venujeme výsledkom apoštolského konventu. Nová a zaujímavá rubrika Lexikón reformácie rozoberá heslo pod písmenom B – Babylonské zajatie cirkvi.
* Spravodajstvo prináša okrem iného pohľad do cirkevného zboru Kraľovany, kde po požiari obnovili evanjelický kostol
* Téma je venovaná misii na Ukrajine, kde Martinčania vzdelávali deti v letnom tábore.
* Generálny biskup Miloš Klátik na historickej strane vo svojom príspevku hovorí o tom, že zápas o vieroučnú čistotu evanjelickej cirkvi sa dial už aj pred dvoma stovkami rokov.
* Prinášame vám i skutočný príbeh mladého Austrálčana, ktorý sa narodil bez všetkých štyroch končatín, no napriek tomu svoj život naplno oddal Bohu.
* V poviedke si môžete prečítať o živote evanjelického farára Pavla Škrinára, ktorý zakúsil, aké je to bojovať s neprajným režimom.