Prečítajte si v EPST č. 24

Mnohé známe osobnosti o viere často nehovoria. A keď to už raz urobia, ich vyjadrenia vyvolávajú protichodné názory. Radi počujeme, že ten či onen známy človek patrí do našej cirkvi, no neraz máme tendenciu kritizovať jeho „vlažné“ vyjadrenia o Bohu, cirkvi. Či sa tento prístup dá zmeniť a ako by sa dalo spomínané osobnosti osloviť, hovorí téma 24. čísla EPST.
M Na stranách Do srdca a mysle nájdete tentoraz zamyslenie o plávajúcej sekere a jej paralele s cirkvou v súčasnosti.
Spravodajstvo prináša aktuálne postrehy zo zasadnutia generálneho presbyterstva i upútavku na III. evanjelické cirkevné dni v Lučenci.
Svetozár Gavora sa vo svojom Stĺpci zamýšľa nad predvolebnou atmosférou v ECAV.
V rozhovore s hercom a recitátorom Jurajom Sarvašom sa dozviete, ako viera ovplyvňovala jeho život už od útleho detstva.
V najnovšom Posle nechýba ani recenzia knižnej novinky – Pamiatka najsmutnejšia, ktorá približuje životný príbeh farára Júliusa Dérera.