Prečítajte si v EPST č. 12

Boj s pýchou je témou nového čísla Evanjelického posla spod Tatier. Má človek vôbec dôvod na to, aby bol pyšný? Ako proti tomuto neduhu vlastne bojovať? Všetky odpovede nájdete v článku farára Michala Klusa.
Duchovné strany opäť prinášajú bohaté čítanie plné zamyslení a úvah. Jedna z nich hovorí o tom, prečo máme Pánu Bohu ďakovať aj za bolesť.
V spravodajských rubrikách sme sa pozreli aj na život Slovákov na Dolnej zemi a v stĺpci Nory Baráthovej si môžeme zauvažovať nad tým, prečo sčítanie ľudu prinieslo našej cirkvi práve také výsledky, aké prinieslo.
Respondentom rozhovoru je básnik, textár a umelec Kamil Peteraj.
Farár Ján Ľachký vo svojom článku Pochybné čísla v pochybnej spoločnosti analyzuje súvislosti medzi celoeurópskym trendom poklesu náboženskej identity a krízou našej spoločnosti.
Predstavíme vám aj cirkevný zbor Nové Sady.