Prečítajte si v EPST č. 11

Drevené artikulárne a tolerančné chrámy sú dedičstvom, ktoré si evanjelickí veriaci veľmi vážia. A práve o nich hovorí nová publikácia z dielne vydavateľstva Tranoscius a autora M. Dudáša, ktorú vám predstavujeme v najnovšom čísle Evanjelického posla spod Tatier.
Pokračujeme i v cykle o Krste svätom – tentoraz s pohľadom na krst detí.
V spravodajstve sme sa pozreli na prípravu zmluvy medzi slovenskou a českou evanjelickou cirkvou, ktorá bude okrem iného riešiť otázku pastorálneho zaopatrenia mládeže.
Prečítať si môžete aj list predsedníctva cirkvi k výsledkom sčítania obyvateľov.
Herečka Eva Mária Chalupová v rozhovore odhaľuje svoj vzťah k evanjelickej cirkvi a viere.
Prinášame i reakciu predsedu Vieroučného výboru ECAV na Slovensku k seriálu o skupinkovom zbore a rozhovor s riaditeľom nitrianskej diakonie Milanom Slezákom.