Prečítajte si v EPST č. 10

Uplynulé obdobie fašiangov je chápané ako priestor, keď sa aj kresťania túžia zabaviť. Patrí však zábava do cirkví? Ak áno, v akej podobe? Presne to sme zisťovali v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Na duchovných stranách sa v článku Sidonie Horňanovej venujeme výkladu knihy Jeremiáš a zamýšľame sa aj nad tým, či treba známkovať hodiny náboženstva.
V spravodajstve sa pozrieme na stretnutie ministra Krajcera s predstaviteľmi cirkví, na ktorom sa otvorila téma financovania.
V rozhovore spovedáme profesora Igora Kišša, odborného garanta novej tranosciovskej knihy Galéria postáv Novej zmluvy.
V rubrike Predstavujeme cirkevný zbor sme nahliadli do Galanty, kde je rozvinutá spolupráca s troma diakonickými zariadeniami.