Prečítajte si v EPST č. 7

Prečítajte si v EPST  č. 7

Nedeľa je Pánov deň – deň zasvätený Bohu. V téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier sa venujeme tomu, ako má nedeľu prežívať kresťan a ako sa veriaci pozerajú na profesie, ktoré si vyžadujú i nedeľnú prácu.
Na stranách Do srdca a mysle môžete nájsť nové rubriky – medzi nimi aj Zo života pre život, kde sa vždy budete môcť zamyslieť nad zaujímavým príbehom.

Spravodajstvo je opäť plné aktuálnych informácií a autorom Stĺpca je tentoraz biskup VD Slavomír Sabol, ktorý vyslovuje svoj názor k odluke cirkví od štátu.

Respondentom rozhovoru je spisovateľ Ľubomír Feldek, ktorý okrem iného priblíži aj svoje dielo Perinbaba, ktoré vyšlo v Tranosciu.

Na záver sa spolu s generálnym biskupom Milošom Klátikom pozrieme na možné scenáre finančnej odluky od štátu, ako aj na dopady asignačného modelu na financovanie a vôbec existenciu cirkvi.