Prečítajte si v EPST č. 39

Prečítajte si v EPST  č. 39

Cirkevné obrady - kazuálie sú cestou, ako osloviť aj ľudí, ktorí sa vzdialili od cirkvi, prípadne tých, ktorí si k nej ešte vôbec nevybudovali vzťah. Cez krsty, konfirmáciu či pohreb tak možno konať misijnú prácu. Svoje o tom vedia vo Fínskej evanjelickej luteránskej cirkvi. O tom, aké skúsenosti od nich môžeme čerpať, hovorí téma najnovšieho Evanjelického posla spod Tatier.
V rubrikách na dvojstrane Do srdca a mysle si môžete prečítať o sile lásky, ale aj o tom, aké nástrahy používa diabol.
Spravodajský monitoring obsahuje informácie z cirkevných zborov, medzi nimi napríklad správu z Trenčína, kde spieval srbský spevokol Zvony zo Selenče na spomienkových službách Božích k 200. výročiu Štúrovho narodenia.
Očami kňaza z Békešskej Čaby sa prenesieme do roku 1917, keď tento duchovný zaznamenal Lutherov príbeh.
V rozhovore nám nevidiaci kňaz Štefan Kiss prezradí, ako vytvára počítačové programy a ako sa mu podarilo i šoférovať auto.
Osobnosťou historickej spomienky je tentoraz Miloslav Michal Jurányi, evanjelický učiteľ, rodák z Hýb.
Nechýba ani informácia z Bánoviec nad Bebravou, kde sa konali oslavy v rámci Roku Ľudovíta Štúra.