Prečítajte si v EPST č. 47

Prečítajte si v  EPST č.  47

Prichádzajúci advent je obdobím, v ktorom sa napĺňa Boží úmysel. Kladie pred človeka výzvu k pokániu i radostnému očakávaniu narodenia Spasiteľa. O podstate adventného času hovorí téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Prinášame vám aj pokračovanie rubriky Kostnická iskrička, ako i kondolenciu predsedníctva cirkvi po útokoch v Paríži. Dozviete sa, o akých témach rokoval generálny biskup s prezidentom republiky.

V rozhovore s lekárkou Kvetoslavou Antolovou si môžete prečítať, ako sa dostala na dráhu diakonie a čo pre ňu znamená pomáhať tam, kde mnohí už často nevládzu.

V príspevku Svetozára Gavoru nájdete názor na odluku cirkvi od štátu i na slobodu prejavu, uznesenie, ktoré prijalo GP o informovaní vo veci Reformaty, a zaujme vás i svedectvo dobrovoľníka, ktorý pomáha migrantom v Chorvátsku.

Pozrieme sa i do Važca, kde odhalili tabuľu 26 kňazom a číslo uzavrie článok o živote v martinskom cirkevnom zbore, odkiaľ budú odvysielanie televízne služby Božie na 1. adventnú nedeľu.