Prečítajte si v EPST č. 5

Prečítajte si v  EPST č. 5

Začiatok roka býva v cirkevných zboroch časom konventov – zasadnutí, na ktorých sa rozhoduje o chode cirkevného zboru. Ako by mali tieto rokovania vyzerať dnes a aký je o ne záujem zo strany veriacich? Na to hľadá odpoveď téma piateho tohtoročného Evanjelického posla spod Tatier.
Dvojstrana Do srdca a mysle v cykle 500 rokov reformácie zameriava pozornosť na všeobecné kňazstvo a rôzne druhy služieb.

Na spravodajských stranách sa dozviete, na aký účel poputuje ofera z ekumenických služieb Božích v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov.

Predstavíme vám i zariadenie pre seniorov Kanaán v Banskej Bystrici.

V rozhovore s Dušanom Vagaským sa zameriame na myšlienku zriadenia servisnej organizácie cirkvi a v čísle reflektujeme i Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Zaspomíname si aj na diakonisu Annu Dírerovú.