Prečítajte si v EPST č. 4

Prečítajte si v  EPST č. 4

Ocitnúť sa zo dňa na deň na ulici a prežívať „bez adresy“, bez práce, bez jedla... To je realita mnohých ľudí, ktorí sa vinou rôznych okolností ocitli bez strechy nad hlavou. Ako im pomôcť aj v prostredí cirkvi a kto už túto prácu koná, o tom sa dočítate v najnovšom čísle Evanjelického posla spod Tatier.
Cyklus Blahoslavenstvá v Knihe žalmov tentoraz odkrýva Ž 94, 12. Zamyslenie J. Grubera k téme tohto čísla apeluje na to, aby sme si nerobili starosti na príklade nebeských vtákov a kvetín.

Na spravodajskej dvojstrane sa dozviete o prijatí predstaviteľov cirkví u prezidenta republiky, ako aj o vysielaní služieb Božích vo verejnoprávnych médiách

Manželia Hudákovci poskytli EPST rozhovor pri príležitosti svojej diamantovej svadby. Prezradili, aké bolo ich prvé rande, ale aj to, prečo farár onemel a jeho manželka nemohla spávať.
Otvárame i tému darcovstva orgánov. Lekár Juraj Miklušic vysvetlí, aká je v tomto smere platná legislatíva a ako možno zachrániť život iného človeka aj po smrti.

Zaspomíname si na brata farára Jána Vladimíra Hroboňa i na nedávno zosnulého Ladislava Fričovského. Predstavíme aj cirkevný zbor Príbelce v Novohradskom senioráte.