Prečítajte si v EPST č. 28

Prečítajte si v  EPST č. 28

O chvále, chválach, pochvalách, pochlebovaní a požehnaní hovorí téma najnovšieho Posla. Dočítate sa okrem iného aj to, čo je podstatou chvály a aký je význam požehnania v liturgii.
Dvojstrana Do srdca a mysle prináša v zamysleniach zaujímavé témy – o tom, že ticho lieči, no napriek tomu je na svete toľko chorých; ale aj o tom, aké to je, keď nám práca vezme Boha.

V spravodajskom monitoringu sa vrátime k problematike utečencov a pozrieme sa na postoj cirkvi a štátu k boju proti korupcii.

Významné výročie – 600 rokov od smrti majstra Jana Husa - si pripomenieme prostredníctvom zaujímavého architektonického prvku, ktorý sa objavil na fasáda pražskej Betlehemskej kaplnky. O tomto diele viac v rozhovore prezradia dvaja nekonvenční architekti, ktorí stoja za týmto nápadom.

Priblížime vám aj diskusiu z aktívu dozorcov v Herľanoch, kde sa riešili aktuálne témy, medzi nimi aj práca s mládežou. Cez objektív fotoaparátu sa môžete pozrieť na hrad Branč, kde sa konal Dištriktuálny deň Západného dištriktu so spomienkou na martýrov cirkvi, Konštantína - Cyrila a Metoda a Jana Husa.