Prečítajte si v EPST č. 26

Prečítajte si v  EPST č. 26

Letničné cirkvi možno dnes popri pravoslávnej, rímskokatolíckej a protestantských cirkvách považovať za štvrtú konfesiu. Z tohto hnutia však nevzišli len nové cirkvi; charizmatické hnutie vstúpilo i do tých tradičných. Skúsenosti sú protichodné. Boli tu hádky a konflikty, vznikli rozkoly, ale cirkvi zažili aj obnovu. V každom prípade sa charizmatické hnutie stalo výzvou pre tradičné cirkvi, aj pre luteránske. O tom, aké sú jeho znaky a čo v tomto hnutí možno z pohľadu luteránskych cirkví považovať za výzvu, sa dočítate v EPST.
Lutherova reformačná teológia prináša v cykle 500 rokov reformácie ďalší aspekt – šírenie reformácie a základy cirkevnej organizácie. Prečítať si o tom môžete na stranách Do srdca a mysle.

Spravodajstvo prináša stanovisko predsedníctva cirkvi k nedávnym protestom v Bratislave aj informáciu o posviacke zvona v Iži. Cez fotografie a postrehy priamo z diania priblížime Deň Liptovsko-oravského seniorátu v Pribyline.

Zaspomíname si na známu poetku Máriu Rázusovú-Martákovú a prezradíme, prečo ju jej brat zatvoril do maštale.

Nahliadneme i do kázní E. B. Lukáča so vzácnymi myšlienkami a spolu s Evanjelickou základnou školou v Prešove sa obzrieme za piatimi rokmi jej existencie.