Prečítajte si v EPST č. 24

Prečítajte si v  EPST č. 24

Deti áno, svadba nie. Taký je diktát dnešnej doby. Ten povestný „papier“ spečaťujúci zväzok dvoch ľudí je vraj len formalita. Ako sa na voľné zväzky, do ktorých sa dnes rodí každé tretie dieťa, pozerá cirkev, čo si o nich myslí psychologička? Aj to sa dozviete v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Pri príležitosti Dňa otcov prinášame zamyslenie o najčastejších chybách pri výchove detí.
Spravodajské strany informujú o uvedení nového vojenského duchovného a pozývajú na Dištriktuálny deň ZD na Branči. Posol reflektuje i nemecké cirkevné dni – známy Kirchentag, na ktorom sa zúčastnili i slovenskí evanjelici. Okrem reportáže v čísle nájdete anketu s priamymi účastníkmi tohto podujatia.

V rozhovore s Fanny Dethloff sa vraciame k problematike utečencov a pozrieme sa na možnosti, ako im pomôcť.

V Roku Ľudovíta Štúra si pripomíname i jeho dielo. V článku na strane venovanej histórii sa dozviete, čo Štúr považoval za vrchol umenia.