Prečítajte si v EPST č. 7

Prečítajte si v  EPST  č. 7

Voliť či nevoliť? Otázka, ktorá v týchto dňoch, tesne pred parlamentnými voľbami, zamestnáva mysle mnohých ľudí, medzi nimi aj kresťanov. Ako sa má rozhodnúť kresťan a ako má využiť svoj podiel na správe verejných vecí – o tom hovorí téma 7. čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Okrem nej v Posle nájdete pokračovanie Kostnickej iskričky s témou Luthera a Husa, ako aj správu o tom, čím sa môžu slovenskí evanjelici inšpirovať od našich západných susedo pri téme o majetkovom vyrovnaní a odluke od štátu.
V rozhovore s Jánom Dušanom Babkom zaspomíname na farárov pôsobiacich v Liptovskom Trnovci i na cirkevný život v tejto obci.
Zodpovieme tiež otázku, či je diakonia opatrovaním za cudzie peniaze a pozrieme sa na to, čo sa skrýva za metaforou Mount Everestu Božej lásky.
Predstavíme vám aj cirkevný zbor v Štrbe.