Prečítajte si v EPST č. 6

Prečítajte si v  EPST  č. 6

Bariéra je pojem, ktorý sa spája s rôznymi oblasťami. Často frekventovaný je v živote zdravotne postihnutých, hendikepovaných. Existuje cesta, ako proti nim bojovať, resp. naučiť sa žiť s vedomím ich existencie? Čo môže pre zlepšenie kvality života hendikepovaných ľudí urobiť cirkevný zbor? Aj o tom je nové číslo Evanjelického posla spod Tatier.
Na príbehu mladého Roba z Nitry sa dozviete, akú rolu hrá v živote postihnutých cirkevné spoločenstvo.

Cyklus 500 rokov reformácie na dvojstrane Do srdca a mysle pokračuje v rozbore historických príčin Lutherovej reformácie.

Na spravodajskej dvojstrane sa dočítate, aké stanovisko zaujali vojenskí duchovní k otázke migrácie a aké vyhlásenie adresovalo veriacim predsedníctvo cirkvi v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami.

V januári bol jeden z dní venovaný spomienke na holokaust a pri tej príležitosti v Seredi otvorili múzeum venované tejto smutnej etape dejín. V Posle si prečítate, ako je zamerané a aké exponáty ukáže verejnosti.

Od upálenia študenta Jana Palacha na pražskom Václavskom námestí uplynulo už takmer polstoročie. Kňaz, ktorý ho pochovával, však tvrdí: Palach je tu stále s nami. Ako sa na jeho smrť pozerala cirkev? Šlo o samovraždu alebo sebaobeť? Aké otázky nášmu svedomiu v súčasnosti kladie svojím činom tento mladý študent? Odpovede hľadáme v rozhovore s Jakubom Trojanom, farárom, ktorý Palacha sprevádzal na poslednej ceste.

V čísle nechýba ani podrobný prehľad tém, ktorými sa na februárovom rokovaní zaoberali generálni presbyteri.