Prečítajte si v EPST č. 16

Prečítajte si v  EPST  č. 16

Povzbudiť, potešiť alebo len vypočuť a poradiť. To všetko sú ciele pastorálnych návštev farára v rodinách. Čo treba robiť, aby tieto návštevy neostali len v spoločenskej rovine? Dočítate sa v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier. Farár Pavel Plachtinský nám priblíži svoje dlhoročné skúsenosti z pastorálnych návštev a prezradí, ktorá z nich mu najviac utkvela v pamäti.
Úvahu o podobe pastorálneho rozhovoru v 3. tisícročí nájdete na duchovných stranách Do srdca a mysle. Zamyslieť sa môžete aj nad otázkou milovania svojich nepriateľov a nájdete tu odpoveď na to, prečo je dobré zmiesť zo stola riad a otvoriť Bibliu.

Spravodajská dvojstrana prináša informáciu o inštalácii novej seniorky Bratislavského seniorátu, ako aj o prezentácii detskej knihy Básničkové pochúťky z vydavateľstva Tranoscius.

Prostredníctvom rozprávania 90-ročného Jána Pacigu sa pozrieme, ako to vyzeralo „za bránou smrti“ v koncentračnom tábore Stutthof. V rozhovore s Jaroslavom Reichom, farárom Českobratskej cirkvi evanjelickej, si môžete prečítať o jeho pôsobení v Anglicku a o tom, ako v tomto prostredí funguje ekumenické hnutie.

Historická strana prináša portrét kontroverzného superintendenta Ľudovíta Gedulyho a v čísle nájdete i poviedku Jána Beňa „Obraz úprimnej viery“.

Zavítame i do cirkevného zboru Bohunice, ktorý bude dejiskom rozhlasového prenosu služieb Božích.