Prečítajte si Evanjelický posol č. 47

Je to už sto rokov, ako sa evanjelici na celom Slovensku tešili z otvorenia nového sirotinca v Liptovskom Mikuláši. Po Modre tak naša cirkev zriadila ďalší útulok pre siroty, ktoré stratili svojich rodičov vo vojne, alebo sa v núdznej situácii ocitli z iných dôvodov.
Ako sa evanjelici postarali o najmenších? A ako sa skončil príbeh mikulášskeho sirotinca? To všetko sa dočítate v najnovšom Evanjelickom posle spod Tatier, kde vám zároveň prinesieme aj fotoreportáž z osláv storočnice sirotinca.

Spravodajská dvojstrana je nabitá informáciami z cirkvi – dozviete sa, komu bol udelený čestný doktorát Univerzity Komenského, aká téma rezonovala na misijnej konferencii a na dvere ktorého chrámu znova pribili 95 Lutherových téz.

Pripomenieme si aj neľahký život realistickej literátky Timravy, dcéry evanjelického farára. Spolu s veriacimi z tatranských zborov sa zastavíme pri kameni, kde sa konala pobožnosť k 500. výročiu reformácie.

Napokon zavítame do Dobšinej a predstavíme vám tamojší cirkevný zbor.

Evanjelický posol spod Tatier, týždenník evanjelikov a. v. na Slovensku, si môžete objednať na adrese: Tranoscius, a. s., Tranovského 1, 031 01 Liptovský Mikuláš; predplatne@tranoscius.sk; tel./fax 044/324 05 08. Predplatné na 2. polrok: 16,90 €.