Prečítajte si EPST č. 9 - 2018

Marec sa už roky spája s knihami. Kniha totiž bola a je neodmysliteľným spoločníkom mladších aj starších. Je však aj v dnešnej pretechnizovanej dobe marec stále oprávneným mesiacom knihy? Ako to bolo v minulosti? Na to sme sa pozreli v téme 9. čísla Evanjelického posla.

Okrem iného v týždenníku evanjelikov a. v. na Slovensku nájdete homíliu Štefana Kissa na tému Chlieb života, biblický výklad Ľubomíra Batku st. o vodách stvorenia, ako aj zamyslenie Ľubomíry Mervartovej o potrebe zmeny.

V ďalšej časti cyklu zo života farára Ondreja Bartka sa dočítate o ťažkých časoch počas vojny a v článku Dariny Dudášovej si priblížime zabudnutého autora duchovných piesní Juraja Matúšku.

V rozhovore priblížime evanjelického architekta Juraja Císara a v čísle vám predstavíme novú knihu z Tranoscia – Bylinkáreň starej mamy.

Evanjelický posol spod Tatier, týždenník evanjelikov a. v. na Slovensku, si môžete objednať na adrese: Tranoscius, a. s., Tranovského 1, 031 01 Liptovský Mikuláš; predplatne@tranoscius.sk; tel./fax 044/324 05 08. Predplatné na 1. polrok: 16,90 €.

Zuzana Zimániová, EPST, zuzana.zimaniova(at)tranoscius.sk | 8.3.2018

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart